Kupno nowego mieszkania Białystok

O czym powinniśmy wiedzieć planując kupno nowego mieszkania Białystok.

Na co należy zwrócić uwagę kupując nowe mieszkanie

Oczywiście musimy oszacować swoje finansowe możliwości, a wiedząc jakie mamy środki na kupno nowego mieszkania, możemy zacząć szukać dopasowanych do naszych potrzeb lokali.
Przeglądając oferty deweloperów należy zwrócić uwagę nie tylko na cenę i lokalizację, choć to akurat pierwsze kryteria w doborze mieszkania, ale również na zagospodarowanie terenu wokół wybranych mieszkań w późniejszych latach. Nikt przecież nie będzie chciał mieszkać przy ruchliwej ulicy lub oczyszczalni ścieków powstałych kilka lat po kupnie mieszkania.
Również infrastruktura powinna znaleźć się na liście naszych kluczowych wyznaczników przy wyborze mieszkania. Bliskość sklepów, aptek, przychodni, przedszkoli i szkół – dla ludzi planujących dzieci bądź już je posiadających jest sprawą istotną. Ważna jest także możliwość łatwego poruszania się komunikacją miejską. Dlatego położenie przystanków, nawet jeśli na codzień jeździmy samochodem lub chodzimy pieszo jest sprawą również istotną. Kupno nowego mieszkania Białystok to mnóstwo istotnych rzeczy, z którymi powinniśmy się zapoznać.


Wybieramy najlepsze oferty

Znalezione oferty weryfikujemy, gdyż zawsze znajdzie się czynnik, który zdyskwalifikuje niektóre mieszkania: czy to będzie za wysoka cena, czy niepasująca lokalizacja. Wyeliminowanie nieodpowiadających mieszkań spowoduje, że zostaną nam te, które są dla nas najlepsze pod kątem naszych oczekiwań i możliwości finansowych. Gdy zostanie nam lokal odpowiadający wszystkim potrzebom należy skupić się nie tylko na szczegółach dotyczących mieszkania, ale także na samym sprzedającym. Przeanalizujmy dokładnie jego przeszłość sprzedażową, doświadczenie i wszelkie możliwe dane. Im więcej informacji zdobędziemy, tym bardziej będziemy pewni naszej decyzji.

Podpisujemy umowę

Kupno nowego mieszkania wiąże się z podpisaniem dwóch umów: deweloperskiej, która jest deklaracją podpisania umowy przenoszącej prawo własności lokalu na kupującego – po wybudowaniu go i oddaniu do użytku. Zawiera też dane sprzedającaego i kupującego, informacje o cenie, planie prac budowlanych, standardzie, harmonogramie płatności transz i przebiegu odbioru mieszkania. Drugą umową jest umowa końcowa – przyrzeczona, dotycząca przeniesienia praw własności z dewelopera na kupującego.


Kupno nowego mieszkania to proces wymagający zdobycia jak największej ilości informacji. Dzięki nim będziemy mogli być pewni podjętej decyzji – a im mniej rzeczy, które mogą nas w tej kwesti zaskoczyć – tym lepiej.